Biuletyn Informacji Publicznej

Pomoc

Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) to ujednolicony system stron internetowych, stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej. Obowiązek publikowania informacji na stronach BIP nakłada ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (dz.u. 01.112.1198) oraz rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej z dnia 17 maja 2002 r. (dz.u. 02.67.619).

Dostęp do informacji publicznych zawartych w Biuletynie jest możliwy poprzez stronę główną Biuletynu posiadającą adres www.bip.ppkpodhale.pl, według menu glównego i menu poziomego strony BIP.

Menu główne znajduje się po lewej stronie. Umożliwia ono łatwe przeglądanie interesujących Państwa informacji. Menu podzielono na kilka działów tematycznych, związanych z udostępnianymi informacjami. Aby uzyskać szczegółowe informacje na wybrany temat, należy ustawić kursor na dana pozycje menu i kliknąc lewym przyciskiem myszy.

Menu poziome jest umieszczone pod nagłówkiem. Zawiera ono następujące odnośniki:

  • Redakcja - kontakt do osób tworzących i zamieszczających informacje w BIP.
  • Rejestr zmian -informacja o historii modyfikacji stron BIP.
  • Statystyka strony - ukazuje liczbę odwiedzin strony stron BIP.
  • Pomoc - instrukcja obsługi i zasady korzystania z BIP.

Po lewej stronie, na listwie z menu poziomym znajduje się wyszukiwarka. Aby odnaleźć interesujące nas informacje, proszę wpisać w okno wyszukiwarki poszukiwane pojęcie i kliknąć ikonkę lupy lub nacisnąć przycisk "Enter" na klawiaturze.

W prawym górnym rogu umieszczone są dwa odnośniki:

  • Strona Główna - link prowadzący do strony głównej BIP
  • Mapa Strony - link prowadzący do strony zawierającej spis stron BIP

W nagłówku znajdują się dwa logotypy. Kliknięcie na logo PPK Spółka z o.o. spowoduje przeniesienie na stronę internetową PPK Spółka z o.o. (www.ppkpodhale.pl). Klikając na logo BIP otworzy się oficjalną stronę Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.gov.pl). Na tej stronie opublikowano wszystkie wiadomości o zadaniach, jakie ma spełniać Biuletyn Informacji Publicznej, oraz o aktach prawnych, na podstawie których funkcjonuje.

 
Wyswietleń: 4727
drukuj